WIKĘD – Katalog edycja lato 2022

Nowa edycja katalogu drzwi WIKĘD, to bardzo dużo nowości, wśród których najważniejsze są opisane poniżej.

Drzwi Alu Hybrid to najnowsza propozycja bezprzylgowych oraz obustronnie zlicowanych drzwi WIKĘD. To połączenie sprawdzonych
technologii aluminium na skrzydle i ościeżnicy oraz kompozytu z włókna szklanego ze strukturą karbonu, który stanowi rdzeń skrzydła. W
standardzie w drzwiach Alu Hybrid zastosowano zasuwnicę z ośmioma punktami ryglowania oraz listwę zaczepową, zawiasy chowane z regulacją 3D, wkładki ABUS w klasie D wraz z spersonalizowanym kluczem, szyld pierścieniowy oraz próg z systemem odprowadzania wody opadowej. To wszystko dało znakomity rezultat współczynnika przenikalności cieplnej na poziomie Ud=0,54W/m2K dla całych drzwi.

Bianconero to edycja limitowana skierowana wyłącznie dla Salonów Partnerskich Leader. Drzwi w tej kolekcji występują jako rozwiązanie jednoskrzydłowe lub drzwi z naświetlem bocznym, które jest idealnie zlicowane z powierzchnią skrzydła. To nowa linia wzornicza drzwi oparta na pięknych taflach szkła w kolorze białym lub czarnym. Baza w technologii Termo Prestige Lux, hartowane szkło, zamek elektromotoryczny, samozamykacz ukryty, podświetlenia LED w pochwycie oraz progu to gwarancja termiki, komfortu i bezpieczeństwa.

Nowe wzory drzwi poszerzyły kolekcję Future Inox o 4 nowoczesne, wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne wzornictwo. Kolekcja Glass to kolejne 3 wzory, a wśród nich ten w którym szyba została umieszczona na całą wysokość skrzydła. Wzory 3D to dwie nowe, futurystyczne propozycje w których zastosowano warstwowe ułożenie blach w płaszczu skrzydła dając efekt głębi wzoru oraz skontrastowania kolorystyki.


My Glass to propozycja dla Klientów którzy samodzielnie chcą skomponować swoje wzornictwo na szkle lub skorzystać z wzorów już zaproponowanych. Na uwagę zasługuje wzór z rysunkiem drewna na hartowanym szkle, zaprojektowany przez specjalistów WIKĘD.

Zmiany w ofercie kolorystycznej to wycofanie kolorów mahoń oraz wenge i wprowadzenie nowego koloru z rodziny Woodec jakim jest Dąb Toffee. To również zamiana dotychczasowego koloru biały strukturalny na nowoczesny Biały Mat. Również w grupie kolorów antracyt następują zmiany. Zamieniony został Antracyt Szafir na wpisujący się w aktualne trendy rynkowe Antracyt Jedwab. Inspirująca biżuteria do drzwi to nowe pochwyty oraz nowa klamka zastosowana w drzwiach Alu Hybryd. To przede wszystkim pochwyty SLIM POCKET, które zyskały nową zlicowaną technologię montażu, możliwość pokrycia ich szkłem oraz wyposażenie w przycisk, czytnik linii papilarnych lub podświetlenie LED. Na uwagę zasługują nowe pochwyty SLIM gdzie wypełnienie może stanowić czarny lacobel lub drewno egzotyczne z podświetlaną żywicą. Zapewne ciekawą propozycją okaże się również pochwyt Beta 150cm w kolorze złotym.

Zasuwnica elektromotoryczna to rozwiązanie, które pozwala na zdalne sterowanie silnikiem elektrycznym gwarantując zamknięcie drzwi na  wszystkie rygle oraz daje dodatkowe możliwości konfiguracji wraz z nowymi rozwiązaniami SMART.

Rozwiązania SMART to również obszar nowości WIKĘD. Do stosowanego już wcześniej rozwiązania zdalnego otwierania drzwi dodano nowy sterownik i aplikację w której możemy dodatkowo sterować zamkiem elektromotorycznym oraz opcjonalnym podświetleniem LED.